Accident lângă Primăria din Arad între un BMW și un Matiz! Poliția și ambulanța au sosit la fața locului (FOTO)





Știri Arad. Un accident soldat cu o victimă s-a petrecut în urmă cu aproximativ o oră pe strada A.D. Xenopol, chiar între clădirea Palatului Administrativ și Universitatea „Aurel Vlaicu”.
Implicate în accident au fost un autoturism BMW și un Daewoo Matiz, dar încă nu cunoaștem împrejurările. Cel mai probabil, este vorba despre nerespectarea distanței regulamentare.
La fața locului a ajuns un echipaj al Poliției Rutiere, dar și o ambulanță de la SAJ Arad. Șoferul din Matiz s-a ales cu un traumatism cranian, acesta fiind bandajat de echipajul de pe ambulanță, fără, însă, a necesita transportarea la secția UPU a Spitalului Clinic Județean Arad.
Comentariile portalului
Culmea e că tot aștia care au “fugit” ne fac acum zile grele. După ce li s-a urât cu binele și au uitat de ce au plecat, stau (...)
De noi, în primul rând.
Aici aveți dreptate: atât ați înțeles.