O femeie, pasageră într-un taxi, a murit în accident





O femeie, pasageră într-un taxi, a murit, iar şoferul care conducea maşina a ajuns la spital, în urma unui accident produs, marţi dimineaţă, în Bucureşti. Şoferul ar fi pierdut controlul asupra direcţiei din cauza vitezei, iar autoturismul a lovit un parapet de pe mijlocul drumului, a pătruns pe trotuar şi s-a răsturnat.
Accidentul s-a produs, marţi dimineaţă, în zona Pipera din Bucureşti. Potrivit comisarului şef Ovidiu Munteanu de la Brigada Rutieră a municipiul Bucureşti, taximetristul care mergea în direcţia Tunari, nu a adaptat viteza la coborâre pe pod, iar autoturismul a lovit un parapet care desparte sensurile de mers, a ajuns pe trotuar, s-a răsturnat şi s-a oprit într-un stâlp de protecţie.
O femeie în vârstă de 37 de ani, pasageră în taxi, a murit, iar şoferul a fost rănit şi transportat la spital, conform sursei citate. Poliţiştii fac cercetări la faţa locului pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul.
Sursa foto: Digi 24
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este