Aparatură electronică și instrumente muzicale de peste 15.000 de lei, furate de patru tineri





Știri Arad. Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat patru tineri, bănuiți de furtul mai multor bunuri dintr-o locuință.
În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit că în noaptea de 3/4 februarie a.c., tinerii, cu vârste cuprinse între 13 și 20 de ani, prin efracție, ar fi pătruns într-un imobil de pe strada Clopotului din municipiu, de unde ar fi sustras aparatură electronică și instrumente muzicale, cauzând un prejudiciu în valoare de aproximativ 15.700 de lei.
Pe numele celor în cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Polițiștii continuă cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale a tinerilor.
Comentariile portalului
"Amenințătoare"? E clar, 😒
Totuși e bine că fraierit l-ați pus între ghilimele. Păcat că nu ați făcut același lucru cu pseudonimul. Și știți de ce? Simplu: (...)
Ce previzibil și ușor de "fraierit" ești. Îngrijorător e faptul că dai semne clare de "citire pe diagonală", stai, parcă se spune analfabetism funcțional, eh, hai (...)