Trafic infernal pe DN 7, de la ieșirea din Arad până la Mândruloc! „Stăm pe loc!” (FOTO)





Știri Arad. Se circulă foarte greu pe DN 7, mai ales pe tronsonul de drum dintre Mândruloc și intrarea în Arad. Mai multe echipe de muncitori lucrează la drum, DN 7 având mai multe porțiuni în care este distrus, plin de gropi care pun în pericol șoferii dar mai ales integritatea autovehiculelor.
„Sunt cozi uriașe. Stăm blocați în trafic de minute bune. Efectiv nu ne mișcăm. Se lucrează la drum. Într-adevăr, sunt muncitori cu palete de culori verzi sau roșii, acele semaforizări manuale, care dirijează oarecum circulația, dar stau și mă întreb de ce aceste lucrări sunt făcute mereu la oră de trafic maxim?” (Răzvan, șofer din Arad)
Florin T., din Arad, a tras zilele trecute un semnal de alarmă pe Facebook referitor la starea drumului DN 7, dintre Arad și Deva, un drum plin de gropi. Vezi fotografiile mai jos:
Comentariile portalului
Inspectorii ISC nu au observat neregulile in construirea podului pentru ca la anumite controale poarta ochelari cu lentila pentru sudori. ISC mai are pe santiere un personaj autorizat de acesta, (...)
== MAI VALEA ==MAI POLTZAIULE -- IAR ESTI PROST ==ORICE VACCIN ARE O RATA DE RATEU 1-3/100 DATORITA GENETICII DAR MAI ALES UNOR COMBINATZII DE MOMENT CU ALTE TRATAMENTE == IN PLUS (...)
Precum lupul își schimba blana, dar năravul ba. Asa și pădurarul de primar își schimba funcția, dar năravul ba. #pomiUscati