Ceremonia de predare a drapelului de luptă către ISU Arad „Vasile Goldiș”. Un eveniment plin de culoare și emoție
Îmbrăcați în uniformele lor, cei de la ISU Arad au umplut de culoare, dar și de emoție centrul orașului, astăzi, la ceremonia de predare a drapelului de luptă. Prezenți la ceremonie au fost oficilități arădene în persoana lui Gheorghe Falcă, primarul Aradului, Iustin Cionca, președintele CJA, Claudia Boghicevici, vicepreședinte CJA, fețe bisericești cât și Raed Arafat, șeful Departamentului pentru Situații de Urgență România.
Printre uniformele lor au mai fost și costume de epocă a pompierilor iar în fața primăriei, echipamentele pe care aceștia le folosesc la diversele intervenții în situații de urgență au putut fi văzute de aproape. Ceremonia s-a încheiat cu prezentarea mașinilor aflate în dotarea ISU Arad.
Aceștia sunt oameni simpli ca mulți dintre noi, care intră însă în necazul de care noi fugim, pentru a salva vieți omenești. Aceștia sunt oamenii care, de multe ori ignorând siguranța personală și bazându-se doar pe instrucția primită, sar, la propriu, în foc după victime care nu reușesc să se salveze singure. Sunt aceiași oameni care au o familie acasă, pe care îi vedem din când în când pe stradă sau pe la o terasă în puținele zile libere pe care le au.
Să îi onorăm și să le aducem mulțumiri celor care sunt în linia întâi 24 de ore din 24, 7 zile din 7!
VOM REVENI CU O AMPLĂ GALERIE FOTO AI ACESTOR EROI AI ORAȘULUI














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)