Autoturism BMW furat din Scoţia, depistat la frontieră





Poliţiştii de frontieră de la P.T.F. Nădlac – Nagylak au depistat un autoturism BMW tip COUPE, în valoare de 25.000 euro, care figura ca fiind furat din Scoţia.
În data de 07.05.2016, ora 15.00, la Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac-Nagylak, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de frontieră cetăţeanul român Andrei B., în vârstă de 28 de ani, cu domiciliul pe raza judeţului Dolj, conducând un autoturism marca BMW, înmatriculat în Marea Britanie.
La control, şoferul a prezentat pentru autoturism un certificat de înmatriculare eliberat de autorităţile britanice. În urma verificărilor specifice s-a constatat că autoturismul figurează ca fiind furat, alertă introdusă de autorităţile din Scoţia.
Faţă de cele constatate, bărbatul a declarat că a cumpărat autoturismul din Marea Britanie, de la o persoană a cărei identitate nu o cunoaşte şi nu avea cunoştinţă despre faptul că acesta este furat.
Autoturismul în valoare de aproximativ 25.000 de euro a fost indisponibilizat la sediul S.T.P.F Arad până la finalizarea cercetărilor, în cauză poliţiştii de frontieră întocmind actele de urmărire penală pentru săvârşirea infracţiunii de tăinuire la furt.
Comentariile portalului
Aha, dacă realizarilee sunt în funcție de datele dan biblie, probabil că autostrăzile se vor face până la apoca lipsă! Aia mare, sau mică, nu mai contează...
Poate nu ar strica să vă documentați ceva mai atent. Veți putea observa că procesiunile ortodoxe legate sau inspirate din viața lui Iisus (deci, inclusiv drumul crucii) (...)
Sa-mi spuna cineva de ce acesti calugari copiaza Via Dolorosa de la Romano Catolici. Biserica Ortodoxa nu are " Drumul Crucii" inclus in randuiala bisericeasca . In nici o carte de cult (...)