Geneva I., urmărită general, a fost prinsă la vama Nădlac





Poliţiştii de frontieră au depistat şi predat unor echipe de poliţişti o femeie urmărită general pentru săvârşirea infracţiunii de furt.
În data de 18.04.2016, în jurul orei 19.30, la Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac – Nagylak, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de frontieră, pe sensul de intrare în ţară, călătorind cu un mijloc de transport internaţional, cetăţeanul român Geneva I., în vârstă de 42 de ani, din judeţul Botoşani.
Cu ocazia controlului specific, poliţiştii de frontieră au constatat că pe numele femeii erau emise un mandat european de arestare de către autorităţile române şi un mandat de executare a pedepsei cu 2 ani de închisoare, pentru săvârşirea unei infracţiuni de furt.
Persoana a fost predată unor echipe operative din cadrul I.P.J. Arad în vederea luării măsurilor legale ce se impun.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este