Gheorghe Lanevschi lansează o carte de „poveşti adevărate pentru copii şi tineret” despre Palatul Cultural





Fostul muzeograf, istoricul și monograful Gheorghe Lanevschi lansează o nouă carte vineri, ora 18.00, la Casa Armatei.
„Port nădejdea că această carte va interesa, pe lângă copii și tineret, în egală măsură și marele public care va cunoaște date exacte despre Palatul Cultural din Arad, edificiu atât de ignorat de cei îndrituiți”, scrie autorul.
Printre cărțile semnate de Gheorghe Lanevschi până acum se numără monografia despre arhitectul Szantay Lajos, „Arad – patrimoniul cultural construit” (scris împreună cu istoricul Ujj Janos), „Aradul vremurilor de mult apuse”, „Un arhitect intrat în uitare: arãdeanul Tabakovics Emil” și „Moda secolelor XVIII – XXI”.
Coperta cărții „Poveşti adevărate pentru copii şi tineret. Arad. Palatul Cultural”:
Comentariile portalului
Cu tot respectul, cred că nu ar trebui să ne așteptăm la elevi perfecți pentru că aceștia pur și simplu nu există. Fiecare dintre ei au (...)
Trist dar adevarat
Urat