Un ieșean a furat banii unei arădence din poșetă, de la serviciul acesteia…
Știri Arad: Marți, 6 octombrie, în jurul orei 12:00, la dispeceratul Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad a fost solicitată intervenția unui echipaj la sediul unei societăți comerciale situată pe Calea Iuliu Maniu din municipiul Arad.
Apelul a fost făcut de către o femeie în vârstă de 48 de ani, care a reclamat faptul că i-a fost furată o sumă de bani din poșetă, în timp ce se afla la serviciu.
La verificările efectuate, a rezultat că, în urmă cu puțin timp, un bărbat în vârstă de 41 de ani, Ionuț R., cu domiciliul într-o localitate din județul Iași, a pătruns, fără drept, în incinta societății comerciale cu scopul de a apela la mila angajaților și a le cere bani. Bărbatul a observat, la un moment dat, o poșetă pe un birou, într-o încăpere în care nu se afla nimeni. A sustras din aceasta o sumă de bani iar, când a vrut să plece, a fost oprit de către un agent de pază. Suma de bani găsită asupra bărbatului a corespuns sumei de bani despre care femeia a declarat că îi lipsește din poșetă.
Jandarmii au întocmit, în acest caz, actele de sesizare necesare organelor de urmărire penală, bărbatul fiind susceptibil de săvârșirea infracțiunii de “furt calificat”.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)