Filmare șocantă! Motociclist aruncat câţiva metri în aer în urma unui accident (VIDEO)
Un motociclist a fost spulberat de o şoferiţă neatentă, în Bihor. O cameră de supraveghere a surprins momentului impactului, iar imaginile sunt cutremurătoare.
O femeie de 45 de ani a încercat să întoarcă în loc, pe o stradă din localitatea Tinca şi a accidentat mortal un tânăr. A aşteptat să treacă o maşină care venea de pe contrasens şi a ieşit în drum. Nu a văzut însă că de pe banda de pe care a plecat, din spate, venea o motocicletă.
Şoferiţa s-a pus în mişcare, iar motociclistul nu a mai avut cum să evite impactul. Tânărul a fost aruncat câţiva metri în aer şi a căzut pe marginea drumului. Bărbatul de 38 ani a fost dus de urgenţă la spital, iar şoferiţa vinovată s-a ales cu dosar penal.
sursa: voceatransilvaniei.ro


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)