Accident cumplit! Două TIR-uri au ars ca o torță în această după amiază (FOTO-VIDEO)
Două TIR-uri au fost implicate, marţi, într-un grav accident rutier, pe DN17, în localitatea suceveană Vama. Ambele autovehicule au luat foc şi au fost distruse în întregime.
Un grav accident de circulaţie s-a produs în localitatea suceveană Vama, în zona podului spre Frasin, marţi la amiază, în jurul orei 14.00. Două TIR-uri care circulau în aceeaşi direcție s-au ciocnit, iar în urma impactului unul, încărcat cu robineţi, a luat foc şi a provocat un incendiu de proporţii, scrie Adevărul.
Flăcările s-au extins şi la cabina celuilat TIR. Din fericire nu au existat victime, cei doi șoferi suferind leziuni uşoare. Patru echipaje de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Suceava, pompieri voluntari din zonă şi autospeciale de ambulanţă au intervenit de urgenţă. Cu toate că flăcările au fost stinse în timp destul de scurt, traficul a fost blocat complet timp de aproximativ două ore, perioadă în care ceilalți şoferi au putut circula pe o rută alternativă.
FOTO: adevarul.ro


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)