Imagini superbe de la antrenamentul echipei UTA! Cum a fost invadat terenul în timpul pregătirii? (FOTO)
Ședința de antrenament din această dimineață a fost una foarte specială pentru jucătorii și antrenorii clubului UTA. O adevărată „armată” de copii a invadat terenul pe care se pregăteau sub comanda lui Roli Nagy jucători ca Strătilă, Chindriș, Botiș și ceilalți.
După un joc școală, jucătorii s-au retras undeva la marginea terenului pentru obișnuita ședință de stretching condusă de preperatorul fizic Marius Bortiș. Căldura era sufocantă, iar pe jucători curgeau apele de parcă stăteau în ploaie. Era clar că au nevoie de ajutor…
Iar ajutorul a venit. Copiii de la Cetatea Voluntarilor, sosiți la teren împreună cu Anamaria Nyeki – președinte al acestei asociații – au venit alături de jucători conduși de Roland Nagy, Cristian Păcurar, Cristian Todea și Codru Grădinariu. Și-au luat fiecare în primire câte un jucător și, după ce s-au „vitaminizat” cu câte o prăjiturică Barni și un suculeț de portocale, au intrat efectiv în programul de antrenament, făcând câteva schimburi de pase cu fotbaliștii. Excepție au făcut doar micuții copilași care au preferat câte o repriză de… plâns.
Urmăriți mai jos galeria foto cu peste 100 de imagini














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)