Scene de K1 în plină stradă, în Banat! Un taximetrist a fost bătut cu bestialitate (Video)
Un accident banal petrecut pe o stradă din Reșița, în zona Intim, a luat o întorsătură incredibilă. Un șofer de taxi care dădea cu spatele nu a observat un bărbat care mergea pe trotuar și l-a lovit. Imediat, omul a coborât să vadă ce s-a întâmplat și a încercat să-l urce în mașină pe pietonul rănit, însă victima a refuzat. Șoferul de taxi l-a așezat pe bărbat pe trotuar în timp ce se străduia să-l convingă să meargă la spital, dar în zadar. Bărbatul rănit a dat un telefon și a cerut ajutoare.
În câteva minute, la locul accidentului au sosit doi tineri, iar unul dintre ei, posibil rudă cu victima, l-a luat la bătaie pe taximetrist. Imaginile surprinse de o cameră de supraveghere și ajunse la reper24.ro sunt șocante.
Șoferul de taxi se prabușește pe caldarâm în urma ploii de lovituri, însă tânărul continuă să-i tragă picioare în cap. La un moment dat, cel care îl însoțea pe agresor încearcă să oprească atacul. La fel și bărbatul rănit.
După ce spiritele s-au calmat, cei 4 au urcat cu toții în mașina de taxi și au dispărut.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)