Se întâmplă în centrul Aradului: s-a culcat de amiază în ușa băncii! O fi vreun inspector? (FOTO)
Știri Arad. Centrul Aradului ne oferă tot felul de surprize. Dacă în urmă cu două zile un cetățean și-a parcat mașina în fața ușii de la McDonalds pentru a conduce o persoană cu handicap la o bancă, astăzi, un alt concitadin s-a culcat chiar la ușa băncii. O altă bancă…
Și nu a făcut-o pe vreo… bancă, ci chiar pe jos, pe minunatele pavele din centrul urbei. Se întâmplă chiar lângă Catedrala Catolică, în față la Volksbank. Omul nu pare nici cerșetor, nici om al străzii, dar uneori aparențele înșeală. Cert este că avea un somn lin, și banca aproape, dar deasupra nu părea a fi un cer senin, ca să parafrazăm puțin poezia eminesciană…
Să fie vreun inspector obosit de la atâtea controale?


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)