Accident cu „fugă” la Barațca… A intrat cu mașina-n groapă, a lăsat-o acolo și a plecat…
Stiri Arad: Cei care au traversat ieri sau care tranzitează astăzi DN 7 prin dreptul „cimitirului de lemne” din Barațca, au admirat și mai pot încă admira acest… monument al șoferului pierdut.
Un Opel Corsa purtând „lămâia” de începător a intrat, în dimineața de 1 mai, în singura groapă de pe marginea drumului preț de zeci de kilometri și, cum era 1 mai, nimeni nu avea program și chef de muncă așa încât să-l scoată pe om din șant. Bucuros că o fi scăpat doar cu atât, proprietarul mașinii a ieșit și el cum a putut din situație: a lăsat mașina înfiptă în pământ și a plecat în treaba lui…













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)