8 români, arși de vii într-un accident rutier pe o autostradă din Spania!





Opt cetățeni români și-au pierdut viața într-un accident rutier care a avut loc în Spania, Printre aceștia se numărăr trei femei și doi copii, potrivit publicației spaniole ABC, citată de Mediafax.
Microbuzul în care se aflau cetăţenii români a intrat în coliziune frontală cu un tir, care a intrat pe contrasens. Accidentul a avut loc la kilometrul 543 al autostrăzii A-7, în apropiere de Alicante, la ora locală 16.40 (17.40, ora României). Microbuzul a luat foc şi a ars complet. Şoferul tirului a fost transportat la Spitalul General din Orihuela. El a fost testat pentru consumul de alcool şi droguri, dar rezultatul este negativ, potrivit publicaţiei spaniole.
Ministerul Afacerilor Externe a precizat, miercuri dimineaţă că s-a finalizat procedura de identificare a 8 cetăţeni români decedaţi în accidentul care a avut loc pe autostrada AP-7m în apropiere de localitatea Granja de Romamora, provincia Alicante din Spania. Identificarea s-a realizat pe baza informaţiilor oferite de rude şi în urma verificărilor făcute la Aeroportul din Valencia, de unde cetăţenii români urmau să ia zborul Wizzair din data de 22 iulie 2014, de la ora 21.40, cu destinaţia România.
Comentariile portalului
Ca și Simion, folosiți această narativă ca o deturnare a situației politice și geopolitice. Da, Simion a spus că nu vrea ieșirea din UE și NATO. Acelaș (...)
Da, cei de la Aradul Civic sunt infricosati de rezultat si o tin cu propaganda sorosista conform careia daca nu iese Nicusor Dan o sa iesim din UE si NATO (...)
Nu vrem să-l apărăm nici pe Iohannis, nici Guvernul, nici MAE, și nu știm ce înțelegeți prin „Zero Izolaționism” (poate ați vrut să (...)