„3 filme în Arad”, un proiect dedicat elevilor pasionați de cinema, demarat de Titus Muntean





Proiectul „3 filme în Arad” este un program de educație cinematografică destinat elevilor de liceu. Sub îndrumarea regizorului de film Titus Muntean, participanții vor urma o serie de 10 – 12 cursuri săptâmânale în care vor dobândi cunoștiințe despre mijloacele de expresie ale filmului.
În paralel, vor avea loc ateliere practice în care se vor exersa abilitățile necesare pentru scrierea și realizarea unui film. Pe parcurs fiecare cursant va elabora un scenariu de scurt metraj iar în final vor fi selecționate cele mai bune trei dintre ele. Elevii vor fi împărțiți în trei echipe și toți vor participa, în diferite funcții creative, la realizarea practică a celor trei filme în timpul vacanței de vară.
Mai multe detalii, pe pagina de Facebook a proiectului: 3 filme în Arad
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este