marþi, 23 aprilie, 2024

UTA s-a descătușat! FOTOREPORTAJ: UTA – Metalul Reșița 5-1

de Lucian Dănilă | 21 octombrie 2015, 2:14 PM | Sport

0

UTA a câștigat primul meci din acest campionat pe teren propriu. A reușit acest lucru în fața ultimei clasate, Metalul reșița, echipă antrenată de fostul tehnician al echipei UTA din era Marțian, Eugen Trică. Acesta a fost aplaudat de fanii arădeni la finalul partidei.

Jocul practic nu a avut istoric. UTA a avut un avans de trei goluri încă de la pauză după reușitele lui Botiș, Szekely și Hlistei. După pauză Szekely a marcat pentru 4-0, apoi Reșița a redus din handicap pentru ca Strătilă să înscrie în minutul 88 golul cu care a închis tabela de marcaj la 5-1.

Este cea de-a doua victorie consecutivă pentru UTA, după cea obținută etapa trecută la Caransebeș, scor 2-0.

Meciul s-a jucat pe un teren foarte greu,mocirlos, după ploile căzute în ultima vreme.

UTA – Metalul Reşiţa 5-1 (3-0)