joi, 28 martie, 2024

Update Simona Halep câștigă meciul cu belgianca Wickmayer și joacă „sferturile” la Australian Open

de O. Peniță | 25 ianuarie 2015, 11:28 AM | Recomandările editorilor | Sport

0

Simona Halep  a câștigat meciul din optimile de finală Australian Open, meci jucat împotriva jucătorei Yanina Wickmayer, și s-a calificat în sferturi.  Jucătoarele Simona Halep, locul 3 WTA, şi Yanina Wickmayer, locul 80 WTA, adversare în optimile de finală ale Australian Open, s-au întâlnit de trei ori până în prezent, partide în care românca nu a reuşit să câştige niciun set.

În meciul încheiat în urmă cu câteva secunde, Halep a câștigat cu 2 la o la seturi: Halep-Wickmayer: 6-4; 6:2.

UPDATE: Halep (numărul 3 mondial) joacă sferturile împotriva Ekaterinei Makarova (Rusia), numărul 11 mondila