Șansă pentru UTA! Sebiș s-a împiedicat de Filiași pe propria arenă!

de Lucian Dănilă | 7 martie 2015, 5:13 PM | Sport

0

Național Sebiș, liderul la zi din Seria C4, a oferit prima surpriză a sezonului de primăvară din Liga a 3-a. Gruparea antrenată de Adi Abrudean s-a împiedicat pe teren propriu de echipa antrenată de Gheorghe Ciurea, CSO Filiași!

A fost un 0-0 de luptă, o remiză albă dramatică. Sebișul a ratat un penalty prin Ionuț Radu în minutul 43 – a parat Lascu – iar în ultimele minute a lovit transversala printr-un șut a lui Bozian. Echipa din Filiași a avut șansa ei, dar Ștoiu a întârziat șutul în minutul 72 după ce l-a culcat și pe portarul Miron!

Astfel, gruparea din Filiași pune piedică liderului, la fel cum a făcut în toamnă când a remizat pe arena echipei UTA. Gruparea din Arad, aflată în luptă directă cu Sebiș, poate profita pe parcursul acestui retur de pasul greșit făcut de echipa lui Abrudean.

Național Sebiș – Filiași 0-0

Sebiș: Miron – Lazea, Bier, Dicu, Neacșu – Apostol (46 Poiană), Străuț (60 Digbeu) – Călin, Ologu (70 Sulea), Bozian – Radu (46 Huiban).

ACSO: Lascu – Orban, Vulpe, Pais (80 Tudorică), Dumitrașcu – Duriță, Crîngoiu (46 Cârciu), Stoiu, Crușoveanu – Buciuman (80 Fruntelată), Bală.

Arbitri: Rareș Vidican – Rareș Lakatos, Ciprian Fiter (toți din Oradea)