vineri, 29 martie, 2024

Nagy: „Am avut șansa să revenim în joc și chiar să-l încheiem”

de Lucian Dănilă | 27 august 2014, 9:35 AM | Sport

0

„Felicitări celor de la Pâncota, pentru tot ce au realizat până la acest joc și pentru această calificare, e important pentru Arad. A fost o experiență frumoasă pentru noi, din păcate se încheie. Am fost aproape, am avut șansa să revenim în joc și chiar să-l încheiem, la ultima fază. Pe alocuri, meciul s-a ridicat la un nivel bun și noi ne-am ridicat la nivelul adversarilor. Păcat de prelungiri și de primul gol primit, la golul doi portarul a fost poate surprins, dar toate fac parte din joc, cum a fost și revenirea noastră. Rămâne ceva benefic, sper ca această calificare să fie utilă și pentru colegul meu și echipa sa în prima etapă. Le doresc multă baftă celor de la Pâncota! Suntem invincibili de o perioadă, mă refer aici la primele 90 de minute, mă bucură acest lucru și trebuie să ne dea încredere acest aspect”, a spus Roli Nagy, antrenorul echipei UTA la finalul partidei de ieri, UTA – Pâncota 1-3 după prelungiri.