marþi, 23 aprilie, 2024

Mama Mia ce măcel! Ineul a luat 8-0 la Becicherecul Mic

de Lucian Dănilă | 6 septembrie 2014, 1:03 PM | Sport

0

Înfrângere foarte grea pentru CS Ineu pe terenul formației Mama Mia Becicherecul Mic. Gruparea pregătită de Sculici și Ciubăncan a luat opt goluri fără a marca vreunul și a arătat ca o demnă candidată la retrogradare.

Meciul nu a avut istoric. Încă din minutul 4 gazdele au marcat prin Hescko. După alte șapte minute același Hescko a înscris pentru 2-0. La pauză era deja scor de forfait după reușita lui Silaghi din minutul 36.

La trei minute de la reluare Mancaș a  făcut 4-0. Aveau să se mai ănscrie tot atâtea goluri până la final, toate în poarta lui Gorun. Steop în minutul 63, cu capul, tot cu capul a marcat Tăbăcaru în minutul 73. Steop a înscris pentru 7-0 în minutul 79, iar tabela avea să o închidă Ungureanu, din penalty, în ultimul minut de joc.

Este o înfrângere grea pentru ineuani, iar proiectul pe care s-a pornit din vară pare unul care nu aduce mair satisfacții…

Becicherecul Mic: Filip – Stefanovici, Hescko, Telescu, Toma – Negruț, Zurbagiu, Z. Radu, Tăbăcaru – Steop, Silaghi (46 Mancaș).

Ineu: Gorun – Bun, Bilia, Tudoroiu (60 Boldiszar), Morariu (30 Purece) – Hrezdac (46 Mașniță), Tomuț – Kocsis, Stănaia, Talpaș – Capătă (75 Cotoc).

Arbitri: Florin Andrei – Balint Albu, Cosmin Bojan (toți din Târgu Mureș).

Observatori FRF: Dan Miholcea (Bocșa) și Teodor Biriș (Hunedoara)