vineri, 19 aprilie, 2024

Măiestrie la maxim! Spectacol total la Sebiș Enduro Challenge! (FOTO-VIDEO)

de | 27 aprilie 2015, 2:28 PM | Sport | Video

0

S-a încheiat Sebiș Enduro Challenge, competiția de moto enduro și ATV care a avut la start nu mai puțin de 100 de sportivi din mai multe țări. Cel puțin 2.000 de spectatori au urmărit timp de două zile concursul, acesta fiind un real succes.

Competiția a semnficat prima etapă a Campionatului Național, și totodată etapă din cadrul Campionatului Est-European de Enduro Clasic. Traseul a fost unul și lung, și frumos. Clasa A a avut de parcurs 180 Km, iar clasele B si C 120 Km. Pe traseu au avut loc atât Probe Speciale cât și porțiuni cu diferite grade de dificultate unde sportivii de la clasele A, B si C au avut posibilitatea de a-și arăta îndemânarea.

Publicul a fost fermecat și de prestația extraordinarp a celei mai renumite echipe de Stuntshow din Ungaria, care au oferit numere extraordinare la ghidonul motoarelor.