Update Liga 2: Chindia – UTA Arad – 1-1! A egalat Burlă cu un șut senzațional

de Lucian Dănilă | 20 aprilie 2016, 6:01 PM | Sport

1

UTA joacă în acest moment un meci foarte important pentru configurația clasamentului Ligii a 2-a, Seria 2, la Târgoviște. UTA ocupă locul al doilea în ierarhia L2, în timp ce Chindia este pe locul al 3-lea.

La pauză scorul este egal, 0-0, după o primă repriză în care gazdele au avut mai mult inițiativa.

Pe timpul primei reprize a fost și o repriză de ploaie cu grindină!

Chindia a dominat jocul și în repriza secundă. Gruparea gazdă a reușit să deschidă scorul în minutul 75, în urma unui corner la care mingea a ajuns la Ispas și fundașul Chindiei a trimis puternic, dela 10 metri, în plasa porții apărate de Miron.

GOOOL UTA – 1-1 – BURLĂ a egalat în minutul 88 cu un șut senzațional în vinclu din lovitură liberă de la 40 de metri!!!!!!

S-a încheiat meciul. Scorul final: 1-1. UTA rămâne pe locul al doilea și urmează un meci de foc cu Gaz Metan sâmbătă dimineață la ora 11.

Chindia: Meilă – C. Dinu, Ispas, Vătavu, Martac – Stoica, Mihai, Honciu, Nisipeanu – Cherchez, Popa. Pe bancă: Aioani – B. Dinu, Neguț, Neniță, Voinea, Pătru, Vasile. Antrenor: Nicu Croitoru.

UTA: Miron – Manea, Botiș, Gligor, Burlă – Strătilă, Chindriș, Tănase, Copil – Roman, Curtuiuș. Pe bancă: Anca – Filaret, Hlistei, Jorza, Rus, Man, Vlad. Antrenor: Roland Nagy

Arbitri: Andrei Antonie (București) – Florin Iacob și Ionuț Erchian (ambii din Constanța). Rezervă: Sergiu Anton (București).

Observatori FRF: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea), Adrian Mihalcea (București)