Hat-trick pentru Ousmane! UTA a bătut Giarmata în meci amical (GALERIE)

de Lucian Dănilă | 27 noiembrie 2014, 4:30 PM | Sport

0

UTA a jucat un meci amical împotriva echipei Millenium Giarmata, singura formație care a învins gruparea arădeană într-un meci de 90 de minute în acest an! Conduși la pauză de gruparea din Banat, arădenii au avut o repriză secundă de vis, Ousmane reușind un hatt-trick prin care UTA s-a impus cu 3-1.

Bătrâna Doamnă și-a luat revanșa după înfrângerea din campionat, deși putem spune că a fost una tardivă atât timp cât jocul a avut doar caracter amical. Giarmata a fost mai bună în prima parte, echipa din Timiș având avantaj de un gol după reușita lui Leonte. UTA și-a creat câteva ocazii bune în prima repriză, cele mai mari fiind ratate de Adrian Petre, Piț și Dobrean.

Roli Nagy a schimbat la pauză mai mulți jucători, iar Ousmane Gueye, golgeterul echipei UTA în actualul sezon, a reușit trei goluri! UTA a câștigat astfel cu 3-1, iar seria amicalelor continuă duminică de la ora 14 la Șimand, unde va participa la un triunghiular cu scop umanitar, turneul fiind organizat de Cetatea Voluntarilor.

La Giarmata a evoluat în a doua parte și mijlocașul Zaluschi. Acesta a evoluat cu o cască de protecție pe cap, jucătorul fiind aproape de moarte în partida din primăvară de la Bistrița când a fost grav accidentat la cap.

Partida a fost arbitrată de trioul Adrian Wernitzer, Mircea Ardelean și Sorina Betea.

UTA: Mitrea – Gheorghiță, Cotoc, Wild, Suslak – Prună, Dobrean, Burlă, Piț – Bulza, Ad. Petre. După pauză au mai intrat: Mara – Borteș, Vlad, Copil, Rus, Ousmane, Jorza, Tănase, Man și Moza.